HOROSKOPI – Çfarë parashikojnë yjet për shenjën tuaj, për ditën e shtunë, 12 shtator 2020…

Dashi Jeni duke jetuar një situatë paradoksale. Venusi do të ketë ndikim të favorshëm, por gjithsesi duket se nuk e gjeni veten në dashuri. Kujdes duhet të tregoni lidhur me…

NGA ÇUN LAJÇI – Shitësi që s’blehet…

M’kishte lodhë ajo zagushi e rrugëve t’Shkodres, e kur u çova nga shtrati, e hetova se trupi s’ishte i gatshem me ndejt n’stolin e gurit mes librave, n’rrezet e diellit…

Mediat pranë kryeministrit publikojnë emrat, ja kush ikën dhe kush vjen në qeverinë Rama këtë vjeshtë…

Sandër Lleshaj e pranoi sot se ajo që është më e sigurtë se gjithçka tjetër, është fakti se ai nuk do të jetë më ministër. Pa dhënë data e afate,…

“Kurrë të mos lejoni që dikush të ndryshojë atë që ju bën të veçantë”, ambasadorja Kim mesazh të fortë nga Shkodra

Turit dy ditor të ambasadores amerikan Yuri Kim në Shkodër, duket se i ka ardhur fundi. Në përfundim të qëndrimit të saj këtu, ambasadorja Kim ka përcjellë në mesazh, të…

FOTO – Ambasadorja amerikane Kim takohet me arqipeshkvin Massafra, viziton edhe Muzeun Dioqezan…

Në kuadër të vizitës dy ditore në Shkodër, ambasadorja e SHBA-së Yuri Kim ka vizuar edhe selitë e dy komuniteteve kryesore fetare të Shkodrës. Kim ka takuar arqipeshkvin e Shkodrës…

FOTO – Ambasadorja e SHBA-së Yuri Kim vizitë në Myftininë e Shkodrës, takohet me myftiun Sytari…

Ambasadorja e SHBA-së Yuri Kim ka nisur një vizitë dy ditore në Shkodër. Ditën e sotme, ajo është takuar në Myftininë e Shkodrës nga myftiu Muhamed Sytari. Lajmin e ka…

VIDEO+FOTO – “Benz”- i përplas vajzën që lëvizte me biçikletë në rrugët e Shkodrës, dërgohet në gjendje të rëndë në spital…

Një vajzë e cila po lëvizte me biçikletë në rrugët e Shkodrës, është përplasur nga një makinë. Sipas informacioneve të para, ngjarja e rëndë ka ndodhur në afërsi të Sahatit…

Përsëri një jetë e humbur në Shkodër nga Covid- 19, nga nisja e pandemisë numri total po i afrohet…

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju informon për situatën epidemiologjike në vend, ku vihet re një situatë e qëndrueshme. Nga të dhenat epidemiologjike incidenca e dy javëve të fundit…

PS shpërndan formular zgjedhjesh për administratën, PD udhëzon degët të monitorojnë dhe denoncojnë…

Partia Demokratike nuk do të tolerojë asnjë lëvizje të PS, të cilën e konsideron shkelje të ligjit dhe barazisë në zgjedhje. Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, u kërkoi…

Sot është dita të kujtojmë të nderojmë jetët e humbura, mes të cilave edhe tre shqiptarë…!

Në përvjetorin e 19- të të 11 shtatorit, kanë qenë të shumta reagimet publike nga fusha të ndryshme të jetës. Me një publikim në faqen e saj zyrtare, ka reaguar…

“Nën qeverisjen e tij, emigracioni më i lartë se në vitet ‘90”, francezja “Le Monde” “kryqëzon” Edi Ramën…

Një javë përpara vizitës në Tirane të delegacionit të deputetëve francezë të grupit te miqësisë Francë-Shqipëri, mediat pariziene i kanë kushtuar hapsirë edhe Shqipërisë dhe problemeve që janë shkaktuar kryesisht…

NGA XHEVDET AMULI – Edi Rama, vetë punove për humbjen që do të marrësh në 25 Prill 2021…!

Pasi shkatërroi ekonominë me platformën më të keqe qeverisëse që ka parë ndonjëherë vendi ynë me taksat më të larta në rajon e me shërbimet më të dobëta,Edi Rama me…