“Zotërinj dhe Zonja palaço!”, Presidenti Meta përmend heronjtë: Unë nuk kam idhull Eskobarin, por….

Presidenti i Republikës, Ilir Meta në një reagim në rrjetet sociale thotë se idhulli i tij nuk është Eskobari, një narko-trafikant meksikan një nga njerëzit më të pasur në botë…

MOTI – Keni plane për ditën e premte, 9 tetor 2020…mësoni nëse ju favorizon parashikimi i sinoptikanëve…

Moti për ditën e premte, 9 tetor 2020, do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të pakta . Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale…

HOROSKOPI – Çfarë parashikojnë yjet për shenjën tuaj, a favorizohen planet tuaja për ditën e premte, 9 tetor 2020

Dashi Kjo e premte do të jetë mjaft e qetë sa i takon ndjenjave, por rrezikoni që të debatoni për arsye të kota me një person që ju intereson. Ndërsa…

Ndahet nga jeta shkodrani 72 vjeçar Tofik Fugarini, themeluesi i Permakulturës Shqiptare…

Është ndarë sot nga jeta në moshën 72- vjeçare specialisti i njohur i bujqësisë, themeluesi i Permakulturës Shqiptare Tofik Fugarini. Ka lindur në vitin 1948 në fshatin Kuç të Shkodrës.…

“Në 25 prill ka referendum”, Meta ngre tonet: Fiton opozita, edhe nëse opozita e sotme nuk merr pjesë në zgjedhje

Presidenti Meta deklaroi sot në “Opinion” se më 25 prill shqiptarët do shkojnë në referendum dhe jo në zgjedhje. Pas asaj date fituese do jetë opozita, e cila sipas Metës…

“Nuk i ndalojmë dot të blejnë mandate deputetësh”, gazetari i njohur komenton ngjarjen e rëndë në M. Madhe

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha, i cili ishte i pari që raportoi zhdukjen e tre të rinjve në Malësinë e Madhe pas një konflikti për parcelat e kanabisit ka…

VIDEO – Zbardhen të tjera detaje për ekzekutimin e dy të rinjve në Malësi të Madhe, “roli” i babait të autorit të dyshuar

Detaje të tjera dalin në dritë pas vrasjes së dyfishtë në fshatin Vrith të Malësisë së Madhe. Ka qenë babai i Danjel Pepajt, Rrok Pepaj ai që ka dërguar policinë…

“Rama është kthyer në “delen e zezë” të ndërkombëtarëve”, Ndoka: Fitorja e opozitës do jetë spektakolare

Kryetari i Partisë Demokristiane Nard Ndoka, i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” tha se kanë mbetur edhe ca ditë që Edi Rama të reflektojë për Kodin Zgjedhor. “Kodi…

Ministria e Shendetësisë jep raportin e 24 orëve të fundit, sa persona humbën jetën dhe sa u infektuan nga Covid- 19

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju informon lidhur me situatën epidemiologjike në 24 orët e fundit të COVID19 në Shqipëri: Janë kryer 971 testime në 24 orët e fundit,…

“SPAK të hetojë kryeministrin në ikje”, ish- Avokatja e Shtetit Mandija: Rama përgjegjës për faturat qindra milionë euro në arbitrazh

Qeveria nga dita që erdhi në pushtet zbatoi një axhende të paramenduar, prishi kontrata, hoqi liçensat, apo sipas rastit mbylli me marrëveshje të paligjshme, çështjet në arbitrazh. Qeveria emëroi në…

MINUTA E FUNDIT – Gjenden trupat e të rinjve të zhdukur në Malësi të Madhe….

Gjenden trupat e pajetë të Vilson Çutaj dhe Klement Pepaj. Që nga 3 tetori ata rezultonin të humbur bashkë me shtetasin Danjel Pepaj që mendohet se është personi i cili…

Të rinjtë e zhdukur në M.Madhe mund të jenë gjallë, po hetohet pista e pengmarrje nga një person apo grup…

Detaje të reja kanë dalë nga ngjarja e rëndë në Malësinë e Madhe ku ende janë të zhdukuar tre të rinjtë, Vilson Çutaj, Klement Pepaj dhe Danjel Pepaj. Burime jo…