VIDEO – “Shpirtin e revoltës do ta gjejë në fletët e votimit me 25 prill”, Bushati reagon pas vizitës së Ramës në Shkodër

Drejtuesi politik i fushatës së PD- së për Qarkun Shkodër Helidon Bushati, ka reaguar pas vizitës së kryeministrit Rama në qytetin më të madh verior. Në daljen e tij, Bushati…

Rama në Shkodër për vaksinën, Niko Peleshi njofton për 35 ton koncentrat për Dajçin e përmbytur…

“Rezervat e Shtetit kanë dorëzuar sot 35 ton koncentrat për bagëtitë në fshatrat e njësisë administrative Dajç”, kështu ka bërë me dije ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi. Në një postim…

Dha dorëheqje si këshilltar i Presidentit të Republikës, Shemsi Prençi tregon arsyen që e shtyu…

Shemsi Prençi reagon publikisht pas dorëheqjes si këshilltar i Presidentit Ilir Meta për Çështjet e Emergjencave, duke zbuluar dhe arsyet e këtij vendimi. Përmes një mesazhi në “Facebook”, Prençi deklaron…

“Në emër të popullit të Kosovës flasim ne përfaqësuesit e tij, jo ju”, Jakup Krasniqi prokurorit të Hagës: 45 vjet të jetës time kam…

Gjatë Seancës në Gjykatën Speciale në Hagë, ish-kreu i Parlamentit të Kosovës Jakup Krasniqi i është drejtuar prokurorit Jack Smith, duke i thënë të mos flasë në emër të popullit…

FSHF zbulon axhendën e Kategorisë Superiore, tri javët e ardhshme luhen në 12 ditë…

Federata Shqiptare e Futbollit, ka zbuluar së fundmi axhendën për 3 javët në vazhdim të Kategorisë Superiore, të cilat do të zhvillohen në harkun kohor të 12 ditëve. E planifikuar…

Jep dorëheqjen këshilltari i Presidentit të Republikës, lajmin e jep vetë kreu i shtetit…

Shemsi Prençi ka dhënë dorëheqjen nga detyra e këshilltarit të presidentit Ilir Meta për Çështjet e Emergjencave. Lajmi është bërë i ditur nga presidenti Ilir Meta përmes një postimi në…

VIDEO – Pas pallatit të sportit “Qazim Dervishi”, në sytë e kryeministrit Rama nis vaksinimi në Shtëpinë e të Moshuarve Shkodër…

Pas nisjes së procesit në Pallatin e Sportit “Qazim Dervishi”, ka nisur procesi i vaksinimit antiCovid edhe në Shtëpinë e të Moashuarve në Shkodër. I shoqëruar nga ministrja e Shendetësisë…

Ndahet papritur nga jeta kryetari i PD- së, u dërgua me urgjencë në spital por “e tradhëtoi” zemra…

Ndahet nga jeta në mënyrë të papritur kryetari i PD, dega Sarandë, Hariz Mema. Mësohet se ai është dërguar në spitalin e Sarandës ku dhe ka ndërruar jetë. Sipas bluzave…

“Nuk i bënë as skaner, asnjë shërbim, babai na thoshte…”, humb jetën nga Covid vëllai i ish- deputetit të PD-së, vajzat akuzojnë spitalin

Vëllai i ish-deputetit të Partisë Demokratike dhe njëherësh ish-ambasador i Shqipërisë në Austri, Vili Minarolli, Rifat Lalo ka humbur jetën në spitalin Infektiv, pasi ishte infektuar me koronavirus. Por vajzat…

MINUTA E FUNDIT – Policia e Shkodrës vë në pranga tre persona, ja akuzat që rëndojnë mbi ta…

Nga Policia e Shkodrës u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve: G. L., 29 vjeç dhe V. R., 25 vjeç, banues në Shkodër, për veprat penale “Organizimi i lotarive të…

VIDEO – Nis vaksinimi në Shkodër, ja kush u vaksinua i pari, i pranishëm edhe kryeministri Rama…

Fushata e vaksinimit antiCovid ka nisur sot në Shkodër me 150 vaksinat e para të Pfizer. I pranishëm në mjediset e pallatit të sportit “Qazim Dervishi”, ka qenë edhe kryeministri…

VIDEO – Kryeministri Rama mbërrin në Shkodër nën masa të forta sigurie, pritet nga protestues dhe policë…

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Shkodër në orën 10:05 minuta teksa nga të dyja anët e rrugës hyrëse të qytetit ka pasur protestues, banorë të zonave të përmbytura. Banorët…