Pas gjetjes së dy trupave të pajetë të të rinjve në M.Madhe, policia merr në mbrojtje familjen e autorit të dyshuar të ngjarjes

Policia e Shkodrës arrestoi dje shtetasin Rrok Pepaj, babai i Danjel Pepajt, autorit të dyshuar për ekzekutimin e Vilson Çutaj dhe Klement Pepaj. Familja e Rrok Pepajt është ngujuar në…

VIDEO – Tre shoferë të arrestuar në gjendje të dehur, 25 patenta të pezulluara në pak orë nga policia rrugore

Prej orës 20.00 të mbrëmjes së djeshme e deri në orën 01.00 të mëngjesit të sotëm në rrugën interurbane Tiranë- Durrës -Tiranë si rezultat i monitorimit të rrugës me radar…

Anulohet zyrtarisht debati i dytë presidencial në SHBA, Trump nuk pranoi formatin që komisioni i propozoi…

Debati i dytë presidencial midis Presidentit Donald Trump dhe rivalit të tij demokrat Joe Biden është anuluar zyrtarisht. Komisioni jopartiak për Debatet Presidenciale konfirmoi të premten se aktiviteti i 15…

SHTYPI I DITËS – Çfarë shkruajnë gazetat shqiptare për ditën e sotme, e shtunë 10 tetor 2020…

Faqet e para të gazetave të përditshme shqiptare, në versionin e tyre print që mund ta gjeni pranë kioskës së shtypit, ofrojnë këto tituj kryesorë për lexuesit e tyre, për…

OPINIONIN – Alternativa e Edi Ramës, më shumë rrena dhe kllounadë…

Aq i sigurtë është në humbje Edi Rama, sa i duhet një monolog-logorre, i gjatë sa halli, se për pak muaj, shqiptarët do i heqin cdo mundësi që të abuzojë…

FOTO – Kapet kamioni me 50 sirianë, dyshohet se po transportoheshin për trafikim drejt vendeve të BE- së…

Rreth 50 shtetas sirianë janë kapur në një mjet të tonazhit të rëndë në aksin nacional Korçë-Pogradec në afërsi të fshatit Pirg. Sikurse shihet edhe nga fotot e siguruara, shihet…

MOTI – Keni plane për fundjavën tuaj, mësoni nëse ju favorizon parashikimi i sinoptikanëve për ditën e shtunë

Moti për ditën e shtunë, 10 tetor 2020, do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare në lindje.Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale 7…

HOROSKOPI – Çfarë parashikojnë yjet për shenjën tuaj, mësoni ç’ju rezervon fundjava…

Dashi Ju pret një fundjavë e mbushur me nervozizëm në sferën sentimentale. Mundohuni që të shmangni debatet. Në punë e shtuna do të jetë nën ritmin e duhur. Me një…

MODA E RE – Pas vetes si kryetar, Rama i zgjat mandatet pa votim edhe Kryesisë dhe Sekretariatit të PS-së

Asambleja e PS nuk ka bërë asnjë ndryshim ditën e sotme teksa u konfirmua edhe për një mandat Kryesia teksa as Sekreatriati nuk ka lëvizur. Mësohet se Rama kërkoi që…

FOTO – Pastor Dritan Prroj shpallet “Hero i besimit” në 10 vjetorin e ekzekutimit për gjakmarrje në Shkodër

10 vjet më parë, në zemër të Shkodrës, do të ekzekutohej në emër të gjakmarrjes një pastor i Vëllazërisë Ungjillore Shqiptare. Dritan Prroj iku nga kjo botë duke lënë pas…

“Jam Ilir Meta dhe përballë do më keni gjithmonë!”, Presidenti ngre tonet: Gjaku nuk bëhet ujë o hajdutë ordinerë!

Presidenti i vendit Ilir Meta thotë se ka lindur në një shtëpi e cila ka qenë spital për partizanët për jugun e vendit. Duke reaguar pas deklaratave të kryeministrit Rama…

FOTOLAJM – Grafiku që rrëzon propagandën e Ramës, ose kur dështimi del ashiqare “live”…

Kryeministri vendit Edi Rama, u rrek sot të bindte shqiptarët se ka qenë shumë i suksesshëm në shtatët vitet e qeverisjes së tij. Një ndër sukseset e artikuluara, është edhe…