SHTYPI I DITËS – Çfarë shkruajnë gazetat shqiptare për ditën e sotme, e hënë 20 korrik 2020…

Faqet e para të gazetave të përditshme shqiptare, në versionin e tyre print që mund ta gjeni pranë kioskës së shtypit, ofrojnë këto tituj kryesorë për lexuesit e tyre, për…

“Tirana duhet të luajë ndershëm me Bylis”, Dedja pas fitores me Kukësin: Luajta për interesat e klubit tim…

Vllaznia fitoi sot ndaj Kukësit dhe i dha titullin kampion Tiranës, pas 11 vitesh. Goli i Adilit në minutën e 87 vulosi ndeshjen, duke i dhuruar fitoren Vllazninës, që tashmë…

FOTOLAJM – Pas fitores të Vllaznisë me Kukësin, Tirana nis festën për titullin e 25- të kampion në 100 vjetor…

Sapo është mësuar fitorja e Vllaznisë ndaj Kukësit në Shkodër, në kyeqytet ka nisur festa. Ekipi i Tiranës, edhe matematikisht është shpallur kampion. Me diferencë 7 pikë dhe me vetëm…

HOROSKOPI – Si nis java e re për ju, mësojeni çfarë kanë parashikuar yjet për shenjën tuaj…?!

Dashi Sipas horoskopit të Paolo Fox, nesër do të ndjeheni pak të dyshimtë, por dëshira për hakmarrje me siguri nuk do t’ju mungojë. Duhet të jeni shumë të kujdesshëm në…

MINUTA E FUNDIT – Prej ditësh e shtruar në Infektiv me Covid- 19, niset drejt Zvicrës mikja e kryeministrit Rama

Biznesmenja e njohur, fituesja e koncesionit të Check-up, Vilma Nushi është infektuar me korona virus dhe prej disa ditësh ndodhej e shtruar në Spitalin Infektiv në Tiranë. Por gjendja e…

EMRAT – Ja cilët janë më të propozuarit nga grupseksionet e PD- së Shkodër për përfaqësues politikë…

Mbrëmjen e të shtunës është mbyllur procesi i propozimit të kandidaturave për kryetarë bashkie dhe deputetë, nga baza e PD, dega Shkodër. Nje proces i mirëpritur nga baza por edhe…

Ndodh për herë të parë nga 22 shkurti, vetëm tre jetë të humbura në Itali nga virusi në 24 orët e fundit…

Pas shumë muajsh shifra të frikshme, Italia ka regjistruar sot një minimum historik jetësh të humbura nga korona virusi. Autoritetet italiane raportojnë se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar…

VIDEO – “Laçi” i Cungut mposht “Bylis” në Ballsh, motivim më i madh për “Vllazninë” kundër “Kukësit”…

Laçi vijon me hapa të sigurt drejtë objektivit për të siguruar një biletë për në Europë. Kurbinasit kalojnë një nga transfertat më delikate, të paktën në letër, pasi në fushë…

FOTO – Ndërhyrja e Zjarrëfikësve parandalon më të keqen në Malësi të Madhe, rrezikonte banesa dhe njerëz…

Stina e nxehtë dhe temperaturat e larta të këtyre ditëve, stimulojnë përhapjen e zjarreve. Një i tillë, është shfaqur ditën e sotme në fshatin Vukpalaj në Malësi të Madhe. Ka…

Vazhdon situata e rëndë në Maqedoninë e Veriut, 8 jetë të humbura dhe 127 raste të reja me Covid-19…

Tetë jetë të humbura, 127 të infektuar dhe 83 pacientë të shëruar, është bilanci i sotëm për Covid-19 në Maqedoninë e Veriut, njofton Ministria e Shëndetësisë. Brenda 24 orëve janë…

Gjendet në Mamurras në një rrugë dytësore fuoristrada luksoze, u vodh pak pas mesnatës në Velipojë…

Një makinë luksoze tip Fuoristradë është gjetur sot në një rrugë dytësore në Mamurras. Makina në fjalë mësohet se është vjedhur pak pas mesnate në Velipojë. Duke iu referuar burimeve…

“Kam miq në spital, mosha ime dhe janë keq”, kantautorja e njohur reagon ashpër: Injorant ai që nuk mban…

Kantautorja dhe moderatorja Rozana Radi ka reaguar ashpër në një postim në rrjetet sociale, duke iu drejtuar të gjithë atyre që nuk besojnë vështirësinë e situatës që ka sjellë pandemia…