E pabesueshme, Eranda Libohova ndryshon mendje, do te martohet….

Jeta e personazheve të njohura, si Eranda Libohova, ka tërhequr gjithnjë vëmendjen e publikut dhe jo vetëm. E meqë jemi tek Eranda, ajo ishte e ftuar në emisionin “Thumb” të…

Video/ Degjesa publike e ministres se Rames degjeneron ne aheng

I tillë ka qenë edhe rasti i publikuar nga vetë ministrja në detyrë për Marrëdhëniet me Parlamentin, Ermonela Felaj, e cila në një video të hedhur në “Facebook”, që e…

Star show/ Rudina i ka vjedh idene Alketes? E verteta eshte ndryshe

Pas shkëputjes nga show i humorit, Al Pazar, aktoren e njohur Rudina Dembacaj e pamë dhe vazhdojmë ta shohim në një format tërësisht ndryshe. “Mos i fol shoferit”, është emisioni…

Ju pelqen “shteti i kangureve”, ja si mund te siguroni vajtjen atje

Australia qëndron në vendin e dytë mes vendeve ku ia vlen të emigrosh. E njohur ndryshe dhe si “toka e veçuar”, ajo është vendi më i mirë ku ia vlen…

Video/ Vajza rremben celularin e iken por…nuk i shpeton kameras

Një vajzë në qytetin e Elbasanit, tashmë është shndërruar në një nga personazhet e cila ka tërhequr vëmendjen e rrjeteve sociale. E reja ka vjedhur një telefon celular në  një…

Fejohet fshehtas, tenton te martohet fshehtas, por i zbulohet sekreti kengetares

Për një kohë të gjatë, dyshimet në media e portale për lidhjen e dashurisë e kanë bërë Big Mama-n të dorëzohet dhe të pranojë se jeta private e saj ka…

Kantautori i njohur shqiptar e “pranon”: Leket i bej me hashash!

Këtë javë, mikrofoni i “Thumb” ka udhëtuar drejt qytetit të Vlorës ku ka gjetur një sërë emrash të njohur në “Maratonën e Këngës”. Një nga këto emra ishte edhe këngëtari…

Shalqinin mos e futni asnjehere ne frigorifer, gabim shume i madh

Nëse e vendosni shalqirin në frigorifer, bëni gabim shumë të madh. Ministria e bujqësisë në Amerikë e ka dëshmuar këtë. Shkencëtarët kanë thënë seshalqirin duhet ta mbajmë në temperaturë të ambientit,…