FOTO – Tjetër aksident në afërsi të kryqëzimit në Ishull Lezhë, përfundojnë në spital drejtuesit e dy makinave…

Aksident në superstradën Lezhë- Laç, në afërsi të kryqëzimit të Ishull-Lezhës. Dy automjete janë përplasur me njëra-tjetrën e për pasojë dy drejtuesit janë lënduar lehtë dhe janë dërguar në spitalin…

Shtoi një kat në hotelin e tij, arrestohet pronari 46 vjeçar ndërsa shpallen në kërkim dy zyrtarë të bashkisë…

Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Lezhë, në vijim të punës për evidentimin dhe goditjen e paligjshmerisë, pas një hetimi 3-javor, finalizuan operacionin “Urbanistika”, në kuadër…

FOTO – Dita Ndërkombëtare e Turizmit Malor, Bashkia Lezhë sjell në vemendje destinacionet në territorin e saj…

Më shumë vëmendje dhe angazhim për të zhvilluar edhe turizmin malor. Me këtë objektiv, Bashkia e Lezhës, ka risjellë në kujtesë disa nga ndërhyrjet e kryera nga Drejtoria e Turizmit…

FOTO – RENEA super aksion në shkallë të gjërë, vihen në pranga 2 persona të cilët zhvillonin aktivitet….

Bazuar në informacionet e marra në rrugë operative dhe nga informacionet e adresuara nga qytetarët në adresat zyrtare të Policisë së Shtetit, për ushtrimin dhe organizmin e lotarive dhe basteve…

Mbyllet votimi i antarësisë demokrate për kandidatët për deputetë në Lezhë, ja çfarë u vendos për 31 emrat…

Përfundon procesi i votimit për konfirmimin e kandidatëve në Degën Lezhë. Mirënjohje të thellë për pjesëmarrjen e jashtëzakonshme në këtë proces të anëtarëve të Partisë. Mirënjohje për grupin e punës…

Stuhia shkakton probleme në Lezhë, shumë zona kanë mbetur pa energji elektrike…

Era e fortë, në formën e stuhisë gjatë natës, ka shkaktuar dëme dhe defekte të shumta në rrjetin shpërndarës të energjisë elektrike në Lezhë. Raportohet se aktualisht janë pa energji…

“Ishte viti i turizmit patriotik…”, Ministri i Turizmit Blendi Klosi e konsideron Shëngjinin si model i menaxhimit…

Zhvillohet në Shëngjin, Lezhë Takimi: Sezoni Turistik 2020, Menaxhimi i vijës bregdetare, risia e vitit 2020. Shëngjini si model i menaxhimit të sezonit veror. Përmirësimi i sistemit për vitin tjetër.…

FOTO – Për herë të parë Lezha do të ketë udhërrëfyesit tursitikë, nis kursi për përgatitjen e tyre…

Turizmi vijon të mbetet shtylla kryesore e ekonomisë në Lezhë. Pavarësisht pandemisë, ky sektor arriti që gjatë sezonit veror të zbusë gropën e krijuar nga mbyllja gjatë muajve mars prill…

Gjykata jep vendimin, ja me sa vite dënohet ish- kryebashkiaku i Lezhës Fran Frrokaj…

Ish- kryebashkiaku i Lezhës, Fran Frrokaj është dënuar për shpërdorim detyre për shkak të tjetërsimit të pronave te ”Rana e Hedhun” në Shëngjin. Frrokaj i cili garonte nën siglën e…

FOTO – Shuhet misionari italian, për 20 vite solli shpresë, gëzim e besim në familjet e komunitetit rom- egjiptian

Ora shënoi 19:00 e datës 13 shtator 2020, kur në Romë pushoi së rrahu zemra e misionarit marianist Luciano Levri, i cili ishte sa italian po aq edhe lezhjan. E…

“Dasmat në Shkodër, Tiranë, Durrës, Vlorë nuk i ndalon askush…”, kryebashkiaku i Lezhës Ndreu kërkon lejimin e tyre

Teksa i bashkohet shqetësimit të pronarëve të lokaleve të dasmave në Lezhë, të cilët një ditë më parë ngritën zërin për situatën e krijuar, thotë se “gjithkush e di se…

“Kam bërë dy tampone deri tani…”, kryebashkiaku i Lezhës reagon pas lajmit se dy nënkryetarët janë me Covid-19

Kryetari i Bashkisë së Lezhës, Pjerin Ndreu thotë se ka rezultuar negativ në testet për Covid-19 dhe se deri më sot ka kryer 2 teste. Në një publikim në rrjetet…

Open

Close