E vecante/ Sonte eklips i pjeshem i Henes, me 21 gusht eklips i plote i Diellit

Një eklips i pjesshëm i Hënës do të mund të shihet sot në pjesën më të madhe të Hemisferës Lindore, që do të jetë hyrje në eklipsin total diellor, pas…

Horoskopi per diten e sotme

Dashi Përpiquni të vendosni rregull në jetën tuaj, si në nivelin fizik ashtu edhe në atë mendor, nëse nuk dëshironi të krijoni konfuzion, gjë që nuk ju pëlqen aspak. Përdoreni…

Foto/ Ingrid Gjoni “ndez” eventin “Logu i Bjeshkeve”…

Si cdo vit eshte zhvilluar “Logu i bjeshkeve”, eventi qe zgjedh me te bukuren e Malesise se Madhe, brenda e jashte kufijve te Shqiperise. Sic shkruan ne Facebook miku i…

Video/ Rusia “nen kembet” e shkodranes Arilena, flet shqip ne skenen e festivalit rus

Këngëtarja e njohur Arilena Ara ka marrë pjesë në Europa Plus Live, ku ka performuar këngët e saj të fundit. Ajo ka shkëlqyer gjatë interpretimit të saj duke bërë për…

Promo/ Aurela dhe Fifi publikojne hitin shperthyes “S’nuk”

Këngëtarja Aurela Gaçe ka publikuar këngën e saj më të fundit. “S’nuk” është një bashkëpunim i saj me këngëtaren Fifi. Në këtë bashkëpunim nuk mungon energjia shpërthyese e dy femrave…

Video/ Shpikja me e re qe vjen nga Kina, njihuni me “trenin e ajrit”

Mënyre e re për transportin e qytetarëve kinez, “Treni i ajrit” është lëshuar të punojë për provë, ndërsa i ka arritur të gjitha rekordet. Inxhinieri i këtij treni ka thënë…

Open

Close