SHTYPI I DITËS/ Faqet e para të gazetave të përditshme shqiptare, e enjte 26 shtator 2019…

Faqet e para të gazetave të përditshme shqiptare, në versionin e tyre print që mund ta gjeni pranë kioskës së shtypit, ofrojnë këto tituj kryesorë për lexuesit e tyre, për…

MOTI/ Parashikimi i sinoptikanëve për ditën e sotme, e enjte 26 shtator 2019….

Sipas MeteoAlb, parashikimi i motit mbi vendin tonë për ditën e sotme- e enjte 26 shtator 2019 dhe ditën e neserme- e premte 27 shtator 2019, paraqitet si në grafikën…

VIDEO/ “Trajneri i dha një ampulë me përmbajtje të panjohur…”, flet shoku i boksierit bullgar që humbi jetën në Shkodër…

Skandali i ndodhur në Shkodër, ku humbi jetën në ring boksieri bullgar Boris Stanchov në Shkodër, që i ngjan një afere korruptive dhe do.ping, vijon të thellohet akoma më shumë.…

Gjyqtarja shkodrane në “filtrin” e vetting-ut, hetimi i dytë i KPK-së nxjerr probleme me pasurinë e saj…

Gjyqtarja e Apelit për Kr.imet e Rënda nuk paraqitet në seancën e Vettingut, ndërsa nga hetimi i 2-të i KPK-s për Dhurata Haverin nxjerr probleme me pasurinë. Sipas raportit të…

Një tjetër artist “qokë” për pozicionimin publik pro qeverisë, emërohet drejtor dhe ndryshon emertesa e institucionit

Aktori Laert Vasili pritet të emërohet drejtor i pallatit të Kulturës në mbledhjen e të premtes të Këshillit Bashkiak Durrës. Në mbledhjen e datës 27 shtator pritet të vendoset edhe…

“Gomonet që po ndiqen nga policia greke, nuk kanë lidhje me Shqipërinë”, Policia përgenjshtron versionin mediatik

Në lidhje me një lajm të bërë publik në disa media, të cilat i janë referuar burimeve mediatike greke se dyshohet që dy gomone janë nisur nga Shqipëria dhe se…