Gjen vdekjen duke djegur mbeturinat 64- vjecari

Drejtoria Vendore e Policise Kavaje njofton: Më datë 23.07.2017, në fshatin Ardhishtë, Shijak, pranë banesës së saj është gjetur e djegur në trup shtetësia Xh.S. 64 vjeçe. Nga veprimet e…

Edi Rama i ve afat edhe drejtorit te ALUIZNIT Shkoder…

Pas rastit të Beratit, ku një e moshuar gjeti zgjidhje për problemin e saj për shkak të të cilit endej nga zyra në zyrë, është rritur numri i qytetarëve që…

Zbulohet letra e lamtumires, arsyet pse u vetevra ish- portieri i Vllaznise

Borxhet dhe faturat e papaguara duket se e kanë shtyrë drejt vetëflijimit sportistin dhe trajnerin e njohur korçar, Gjergji Kushe, që u hodh mesditën e djeshme nga kati i katërt…

Deshmia e nenes se 15- vjecares, si ma vrane vajzen para syve

Prokuroria e Sarandës kërkon caktimin e masës së sigurisë “arrest me burg” me afat 45 ditë, me qëllim pritjen e aktit të ekspertimit, për shtetasin Ermal Fataj, i dyshuar se…

Video/ Vdes prezantuesja e njohur, i bie persiper nje peme ne rruge (pamje te renda)

Një prezantuese e njohur indiane u vra nga një palmë, e cila i ra sipër teksa ecte në rrugë. Kanchan Nath ishte duke u kthyer nga një leksion joga në…

Gjendet i vdekur gazetari i njohur, fitues i disa cmimeve

Reporteri i “Wall Street Journal”, Joseph Rago, është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij në Manhattan në moshën 34 vjeçare. Rago ishte gjetur nga policia të enjten pasi që…

Video/ E pabesueshmja, 45-vjecari perleshet me ariun

Një 45-vjeçar nga Kukësi ka rënë preh e një  sulmi nga një kafshë e egër, Arushë. Fatmirësisht, ai ka shpëtuar, ndonëse është ndeshur me kafshën e egër, e cila e…

Riaktivizohet zjarri kolosal ne male, dyshohet si i qellimshem

Është riaktivizuar vatra e zjarrit pranë Viroit në Malin e Gjerë në Gjirokastër, ndërsa janë djegur sipërfaqe të mëdha me shkurre e kullota.Dyshohet se zjarri është vendosur qëllimisht dhe policia…

I ndodh fatkeqesia pushuesve nga Kosova

Duket se grabitje gjatë sezonit turistik nuk kanë të mbaruar. Policia bën me dije se ditën e djeshme dy pushues nga Kosova kanë rënë pre e grabitjes në Vlorë dhe…

Perleshje fatale mes shqiptareve dhe nje te huaji ne Itali

Një përleshje ka ndodhur mes dy shqiptarëve dhe një marokeni mbreme në “Sheshin e Dëshmorëve”, në Italia. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 02:30, ku tre të rinj, dy shqiptarë dhe…

Ankohet kryeplaku: “I them hiqni kanabisin, me quajne spiun”

Balil Gjata, kryeplaku i fshatit Drithas qëndroi 5 dite në qeli, nën akuzen e shperdorimit te detyres dhe moskallezimit te krimit, pas sekuestrimit të tonelatave me kanabis në dy banesa…

Tragjedia, qellohet me 19 plumba ne banese…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në Shijak, ku persona të paidentifikuar kanë qëlluar me armë zjarrin në drejtim të një banesa. Policia e Durrësin bën me…