Masakrohet me thike 33- vjecari shqiptar ne Kanada (emri)

Një shqiptar është vrarë brutalisht në Hamilton të Kanadasë ditën e djeshme, teksa është qëlluar disa herë me thikë. Ai është Reald Verçani, 33-vjeç banues në Toronto. Shqiptari është vrarë jashtë…

Ferrari luksoz bie ne “rrjeten” e policise ne mes te Bllokut…

Një makinë tepër luksoze është shfaqur sot në zonën e ish-Bllokut, në Tiranë. Makina sportive Ferrari, është ndaluar nga policia, teksa ka qenë duke lëvizur me një shpejtësi marramendëse në…

Tenton vetevrasjen ne burg 44- vjecari, u arrestua ne korrik per dhune ne familje

Drejtoria Vendore e Policise Lezhe njofton: “Me date 12.09.2017, rreth ores 02:55, në ambientet e brendshme të I.E.V.P Shënkollë Lezhë, në dhomën e tij, shtetasi: F.K. 44 vjeç, banues ne…

Adoleshenti nga Puka alarmon policine ne Rinas, tenton te hipe ne avion me force

Një adoleshent nga Puka, që kishte dështuar në disa tentativa të mëparshme për të shkuar në Angli, ka tentuar te realizojë ëndrrën nga Aeroporti i Rinasit. Edhe pse ka vënë…

Plagosi bisnesmenin Pellumb Gjoka, pezullohet polici i SHKB-se ne burgje (emri)

Pezullohet nga detyra polici i SHKB në Burgje, pasi plagosi me armë një biznesmen në Tiranë mbremjen e te henes. Drejtori i SHKB ka firmosur urdhrin e pezullimit per Kleant Musabelliun 43-vjecarin…

Arrestohet 25 vjecari nga Shkodra, por transportonte 5 shtetas per trafikim (emri)

Drejtoria Vendore e Policise Shkoder njofton: “Më datë 12.09.2017 nga Seksioni Kundër Trafiqeve të Paligjshme në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative u arrestua në flagrancë shtetasi: Justin…

Policia jep versionin zyrtar te ngjarjes se rende, identifikohet viktima

Drejtoria Vendore e Policise Shkoder njofton: “Më datë 12.09.2017, rreth orës 07.15 ka ardhur një telefonatë në Sallën e komandimit të D.V.P.Shkodër se një mjet ka dalë nga rruga dhe…

VIDEO/ Pamje nga vendgjarja, nxjerrja e mjetit nga ujrat e lumit Drin

Pajmet ne vijim tregojne nxjerrjen e mjetit nga lumi Drin, ne afersi te Ures se Bahcallekut. Me heret nga mjeti eshte nxjerre nje trup i pajete.

LAJMI I FUNDIT/ Nxirret nje viktime nga makina e rene poshte Ures se Bahcallekut

Sapo eshte nxjerre nje viktime nga makina e rene poshte Ures se Bahcallekut. Akoma nuk eshte bere identifikimi. Aksidenti ndodhi mengjesin e sotem, ndersa pak caste me pare eshte nxjerre…

VIDEO+FOTO/ Aksidenti afer Ures se Bahcallekut, nuk dihet fati i dy personave

Nje automjet tip Focus Ford ka rene ne lumin Drin, ne afersi te Ures se Bahcallekut, ne hyrje te Shkodres. Dyshohet per fatin e dy personave, ndersa ne vendngjarje jane…

Shperthim tritoli ne nje lokal, dyshohet per arsye konkurrence

Një shpërthim ka ndodhur në një lokal në Elbasan orët e para të mëngjesit të sotëm. Shpërthimi me lëndë plasëse ka ndodhur në rrugën “Rinia” rreth orës 04.00. Nga shpërthimi…

Aksident ne Shkoder, furgoni bie ne afersi te Ures se Bahcallekut

Duket se reshjet e dëndura të shiut të rëna gjatë natës në të gjithë territorin e vendit kanë krijuar vështirësi në autostrada dhe në orët e para të së martës…