Foto/ Zbardhet dinamika e ngjarjes, “ti nuk je burre” startoi sherrin mes te rinjve

Tre ditë pas atentatit tek “Komuna e Parisit”, ku mbeti i plagosur 25-vjeçari Lorenc Hoxha, zbardhen motivet e ngjarjes. Të enjten autorët u përballën në semafor me Lorenc Hoxhën dhe…

Kapet “kuzhinieri qe gatuante drogen, perdorte identitetin e vellait binjak

Ka qenë një informacion i ardhur sipas modës së vjetër që i ka çuar hetuesit e seksionit anti-drogë të skuadrës së lëvizshme në gjurmët e një trafikanti të vogël marijuane…

Sherr brenda familjes, babai 74 vjecar dhunon djalin 45 vjecar, i ve thiken ne fyt

Policia ka arritur të parandalojë një vrasje brenda familjes. Gjatë natës së kaluar policia është njoftuar se në lagjen “Karbunarë e Madhe” Lushnje, ka një konflikt në familje. Menjëherë në…

Rrefimi i 12- vjecares ne polici: Kam frike nga babai im, eshte i dhunshem

Babai i alkoolizuar dhunon vajzën e tij 12-­vjeçare duke e goditur me grushta në banesë, arrestohet pas denoncimit të së miturës. Policia e Durrësit bëri të ditur se ka vënë…

Plagosja ne Tepe/ Policia arreston dy persona, nje shpallet ne kerkim (emrat)

Drejtoria Vendore e Policise Shkodër njofton: Dokumentohet dhe zbardhet ngjarja ku mbeti i plagosur një 20-vjeçar. Policia arreston 2 nga autorët e dyshuar dhe shpall në kërkim një tjetër Shërbimet e Policisë…

Foto/ Kapen arme dhe municione ne kufirin greko- shqiptar

Policia ka sekuestruar armë dhe municione në afërsi të kufirit greko-shqiptar gjatë një operacioni. Sipas medieve greke, një patrullë policie diktoi tre persona me çanta që po lëviznin në këmbë.…

Plagoset me thike 19-vjecari, dergohet ne spitalin e Shkodres (emri)

Një plagosje me thikë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Shkodrës. Ngjarja ka ndodhurnë lagjen Tepe, rreth orës 22:30. Ende nuk dihen motivet e ngjarjes, por burime për…

Shkon te takoje tezen, 24-vjecari i ben kerdine ne shtepi…

Një i ri 24 vjeçar ka rënë në pranga nga Policia për shkak se qytetari me inicialet L.Ll., banues në Tiranë dyshohet se ka grabitur shtëpinë e tezes së tij…

Perseri mbytje, kesaj here ne lum…

Policia e Vlorës ka njoftuar se pasditen e sotme është mbytur në lumin Vjosë një 49 vjeçar. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lumin Vjosë, në fshatin Mifol, ku nga…

Helmohet me fotoksine 18- vjecari nga Shkodra, ne gjendje te rende ne spital

Nje i ri ndodhet ne gjendje te rende ne spitalin e Shkodres, pasi ka tentuar t’i jape fund jetes duke konsumuar fostoksine. Lajmi behet i ditur nga Policia e Shtetit…

Nipi nga Tirana vjedh shtepine e tezes ne Berdice te Shkodres, rrezikon burgun

Një 24 vjecar ri është vënë nën hetim pasi ka grabitur shtëpinë e tezes së tij, që jetonte në Gjermani. Denoncimi është bërë në Policinë e Shkodrës, e cila ka vënë…

Rrefehet modelja qe u rrembye me nje valixhe dhe u nxorr ne shitje

Një modele britanike ka përshkruar tmerrin që ka përjetuar dhe si është rrëmbyer, futur në një valixhe dhe nxjerrë në shitje online. Chloe Ayling, është kthyer në Angli për herë…