Video/ E pabesueshmja, 45-vjecari perleshet me ariun

Një 45-vjeçar nga Kukësi ka rënë preh e një  sulmi nga një kafshë e egër, Arushë. Fatmirësisht, ai ka shpëtuar, ndonëse është ndeshur me kafshën e egër, e cila e…

Riaktivizohet zjarri kolosal ne male, dyshohet si i qellimshem

Është riaktivizuar vatra e zjarrit pranë Viroit në Malin e Gjerë në Gjirokastër, ndërsa janë djegur sipërfaqe të mëdha me shkurre e kullota.Dyshohet se zjarri është vendosur qëllimisht dhe policia…

I ndodh fatkeqesia pushuesve nga Kosova

Duket se grabitje gjatë sezonit turistik nuk kanë të mbaruar. Policia bën me dije se ditën e djeshme dy pushues nga Kosova kanë rënë pre e grabitjes në Vlorë dhe…

Perleshje fatale mes shqiptareve dhe nje te huaji ne Itali

Një përleshje ka ndodhur mes dy shqiptarëve dhe një marokeni mbreme në “Sheshin e Dëshmorëve”, në Italia. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 02:30, ku tre të rinj, dy shqiptarë dhe…

Ankohet kryeplaku: “I them hiqni kanabisin, me quajne spiun”

Balil Gjata, kryeplaku i fshatit Drithas qëndroi 5 dite në qeli, nën akuzen e shperdorimit te detyres dhe moskallezimit te krimit, pas sekuestrimit të tonelatave me kanabis në dy banesa…

Tragjedia, qellohet me 19 plumba ne banese…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në Shijak, ku persona të paidentifikuar kanë qëlluar me armë zjarrin në drejtim të një banesa. Policia e Durrësin bën me…

Harta e prostitucionit e vajzave shqiptare ne Itali

Duket se prostitucioni është kthyer në një problem madhor në Itali. Mediat italiane ditën e sotme kanë publikuar një hartë, ku tregohet se ku janë zonat ku vajzat shqitpare dhe…

Plani/ Ja si do te vritej aktori shqiptar

Për më shumë së një muaj Miklar Tola, dyshohet të jetë paguar për të përgjuar dhe spiunuar lëvizjet e Mishel Preles, një i ri i vendosur në shënjestër të një…

Aksion- blic ne burgje, sekuestrohen thika, celulare dhe pije alkolike

Ditën e sotme është ndërmarrë një operacion ‘blic’ në disa burgje, ku janë sekuestruar mjete të ftohta, si thika, telefona dhe pije alkoolike. Lajmi bëhet i ditur nga burime për…

Tragjike, bie nga krevati dhe gjen vdekjen 3- vjecari

Një fëmijë vetëm 3 vjeçar ka ndërruar jetë në mënyrë aksidentale këtë të diel në banesën e tij në fshatin Mushqeta, Bërzhitë. Burimet e Policisë thanë për “Panorama” se i…

Versioni zyrtar i policise per vetevrasjen e 60- vjecarit

Drejtoria Vendore e Policise Korce njofton: Më datë 23.07.2017, jemi njoftuar se në Spitalin Rajonal të Korçës, ka shkuar i pajetë trupi i shtetasit Gj.K, rreth 60 vjeç. Nga të…

Ngjarje tragjike, hidhet nga pallati dhe gjen vdekjen

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në Korçë, ku një person është hedhur nga pallati, e për pasojë ka gjetur vdekjen. “BalkanWeb” referon se viktima është e seksit mashkull,…