Tragjike, bie nga krevati dhe gjen vdekjen 3- vjecari

Një fëmijë vetëm 3 vjeçar ka ndërruar jetë në mënyrë aksidentale këtë të diel në banesën e tij në fshatin Mushqeta, Bërzhitë. Burimet e Policisë thanë për “Panorama” se i…

Versioni zyrtar i policise per vetevrasjen e 60- vjecarit

Drejtoria Vendore e Policise Korce njofton: Më datë 23.07.2017, jemi njoftuar se në Spitalin Rajonal të Korçës, ka shkuar i pajetë trupi i shtetasit Gj.K, rreth 60 vjeç. Nga të…

Ngjarje tragjike, hidhet nga pallati dhe gjen vdekjen

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në Korçë, ku një person është hedhur nga pallati, e për pasojë ka gjetur vdekjen. “BalkanWeb” referon se viktima është e seksit mashkull,…

Masa drastike ne plazhet shqiptare pas vdekjes se turistes 15- vjecare

Vdekja e 15- vjecares ne plash, ka sjelle masa drastike nga policia. Uniformat blu bejne me dije se kane bllokuar 64 mjete lundruese qe mendohet se rrezikojne jeten e pushuesve…

Rrefehet emigranti qe i hodhen granate ne banese

Gjendet një granatë në një banesë në Durrës. Kanë qenë anëtarët e familjes Zeqiri ata që kanë parë mjetin e rrezikshëm në oborrin e shtëpisë se tyre në lagjen 15…

Lajmi i fundit/ Atentat me granate ndaj nje personi

Një atentat me granatë është regjistruar mbrëmjen  e djeshme në Durrës ndaj 35-vjecarit me inicialet B.B. Policia bën me dije se rreth orës 20 e 30 të datës 22 korrik…

Zjarri shkrumbon 4 banesa, nuk ka deme njerezore

Katër banesa janë djegur gjatë orëve të natës në fshatin Sheqeras në qytetin e Korçës. Fatmirësisht mësohet se banorët e banesave arritën të dilnin nga shtëpitë e tyre të palënduar,…

Kosovari sulmon me thike gruan dhe i hedh acid, arratiset bashke me femijet

Një ngjarje e rëndë tronditi dje Italinë, ku një burrë shqiptar pas një sherri sulmoi me thikë gruan e tij dhe më pas i hodhi acid. Krimi u regjistrua dje…

Video/ Trafikantet pikasen nga policia, hedhin drogen ne lume

Drejtoria Vendore e Policise Vlore njofton: Sekuestrohen 210 kg drogë në Vlorë. Gjatë kontrollit të territorit, ku u përdorën edhe qentë antidrogë, Policia evidenton 21 thasë të mbushur me bimë…

Super- aksioni policor, unformat blu shpjegojne arsyen

Drejtoria Vendore e Policise Elbasan njofton: Më datë 22.07.2017, në Sallën Operative ka ardhur një telefonatë se në aksin rrugor Elbasan – Xibrakë ka patur të shtëna me armë zjarri.…

Arrestohet vellai i kengetarit te njohur, kapet ne flagrance

Telashe për familjen e këngëtarit Flor Mumajesi. Policia e Shtetit, shkruan JOQ, ka bërë me dije se vëllai i producentit Flori Mumajesi është ndaluar në flagrancë pasi në pronën e…

Super- aksion policor, mbeshtetje edhe nga RENEA

Një operacion i madh policor është zhvilluar mbrëmjen e sotme  në qytetin e Elbasanit. Forca të shumta policie, të mbështetura edhe nga Renea kanë rrethuar zonën tek Bashkia si dhe disa rrugica,…