“Në Amerikë sulmin ndaj Kongresit e zgjidhi garda, por nesër…”, Artan Hoxha analogji mes sulmit në Capitol Hidh me protestën e Berishës

Gazetari Artan Hoxha ka bërë një krahasim mes sulmit ndaj Capitol Hill një vit më parë në SHBA dhe parashikimeve për një sulm të mundshëm ndaj selisë së Partisë Demokratike nga mbështetësit e ish-kryeministrit Berisha.

Përmes një postimi në facebook, Hoxha shkruan se ndryshe nga ngjarjet në SHBA ku veproi Garda Kombëtare për të mbrojtur Kongresin, nesër Garda e Republikës ka për detyrë të ruaj vetëm Lulzim Bashën dhe jo godinën e demokratëve.


Gazetari uron në shkrimin e tij që palët të jenë të vetëpërmbajtura nesër.

Postimi i plotë i Artan Hoxhës

Nuk thone kot, qe historia perseritet… Fiks nje vit me pare ne Capitol Hill..

Urojme qe neser, palet brenda selise se fortifikuar te PD dhe ata jashte selise, te jene me te permbajtur…

Ne Amerike, situaten e dale jashte kontrollit, pas sulmit ne godinen e kongresit, e zgjidhi vetem nderhyrja e Gardes Kombetare…

Ne Tirane, Garda ka detyre te ruaje fizikisht vetem kreun e PD, Lulzim Basha, jo godinen apo seline e demokrateve…

Open

Close