NDODH EDHE KËSHTU – Efektivi i FNSH-së “i bërë tapë” futet me makinë në oborrin e 70 vjeçarit, nxjerr pistoletën dhe…

(foto ilustrim) Efektivi i FNSH-se ne gjendje te de.h.ur ne timon ka humbur kontrollin e drejtimit te mjetit dhe ka hyre ne oborrin e nje shtepie ne Fier. Pas reagimit te familjareve, ne panik te plote per gjithe sa ndodhi efektivi, identifikuar si shtetasi P. Sh, 41 vjeç, banues në Tiranë, ka nxjerre pistoletën e sherbimit dhe e ka pl.a.gosur në gishtin e dorës shtetasin Soni Meco, i cili është jashtë rrezikut për jetën.


Policia ka nisur hetimet per zbardhjen e plote te ngjarjes.

NJOFTIMI I POLICISE

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, shtetasi P. Sh, 41 vjeç, banues në Tiranë, me detyrë punonjës policie në repartin e FNSH Fier, duke drejtuar në gjendje të de.h.ur automjetin tip “Benz”, në lagjen “Sheq i Madh”, ka humbur kontrollin, ka dalë nga rruga dhe është futur në oborrin e banesës së shtetasit S.M, 70 vjeç.

Pasi është konfliktuar me pronarin e shtëpisë, ka nxjerë ar.m.ën dhe e ka pl.a.gosur në gishtin e dorës shtetasin S.M, i cili është jashtë rrezikut për jetën. Eshtë shoqëruar në Drejorinë Vendore të Policisë Fier shtetasi P.Sh dhe po kryhen nga SHÇBA veprimet proceduariale dhe hetimore për zbardhjen e plotë të ngjarjes.