Ndeshja për Kupën e Shqipërisë Vllaznia- Flamurtari, FSHF cakton një arbitre për të vënë “drejtësi”…

Sektori i Arbitrimi prane Federates Shqiptare te Futbollit ka vendosur qe ndeshjen e sotme te KUpes se Shqiperise ne mes Vllaznise dhe Flamurtarit, t’ia besoje nje arbitre femer.

Behet fjale per arbitren e FIFA-s Emanuela Rrusta, Ajo do te vendose drejtesi ne kete takim qe do te nxjerre nje tjeter skuader gjysmefinaliste te Kupes se Shqiperise.


Nderkohe asistente te tij do te jene elbasani tjeter Emigers Ganxhi dhe tiranasi Mario Shazivari, ndersa arbiter i katert do te jete Enea Jorgji.

Ne sistemin VAR nderkohe per kete ndeshje do te jete durrsaku Andi Koçi ndersa ne AVAR Fatmir Lama po nga Durresi. Vezhgues i arbitrave do te jete lezhjani Prek Pjetrushi ndersa delegat i FSHF-se Uvil Zajmi.