Ndërron jetë papritur gazetarja 27 vjeçare, bëri bujë me deklaratën se do të vishte hixhabin…

Ka ndërruar jetë në moshën 27 vjeçare, gazetarja e BBC. Hanna Yusuf, ka humbur jetën papritur, ndërsa mediat e huaja bëjnë me dije se ende po hetohet mbi shkaqet. Familja e saj është shprehur se ngjarja i ka tronditur.

Hana ishte një emër i njohur, ndërsa në vitin 2015 ajo tërhoqi vëmendjen e të gjitha mediave, pasi në një intervistë për “The Guardian” ajo tregoi vendimin e saj për të veshur hixhabin, duke argumentuar se “kjo nuk ka të bëjë me shtypjen e grave, por është një deklaratë feministe”.


Për t’u bërë pjesë e grupit të "ShkodraWeb Media" mjafton të klikoni JOIN GROUP dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHKODRAWEB MEDIA ONLINE: https://www.facebook.com/groups/shkodrawebportal