Ndahet nga jeta pas një sëmundje të rëndë ish- kryetari i PS- së Malësi e Madhe Ruzhdi Duli…

Është ndarë nga jeta Ruzhdi Duli, specialist bujqësie dhe për dis vite kryetar i PS- së Malësi e Madhe. Lajmin e trishtë e ka dhënë kryebashkiaku i Malësisë së Madhe Tonin Marinaj, përmes një publikimi në Facebook.

“Pas një sëmundje të rëndë e të shpejtë pushoi së rrahuri zemra e qytetarit, familjarit, intelektualit e politikanit malësor të ndjerit Ruzhdi Duli.


Ai ka spikatur: si specialist bujqësie duke punuar e drejtuar sektorë me peshë në rethin tonë; si intelektual ku ndër të parët që nga viti 1991 kërkoi ndarjen e Malësisë së Madhe si reth më vehte nga Shkodra e ku me preokupim insistonte që gjitha institucionet të instaloheshin këtu; si politikan i pakompromis e me kompetencë drejtoi vite me radhë Partinë Socialiste në Malësinë e Madhe; si qytetarë që më zërin e tij kumbues i dilte me kurajo çdo padrejtësie e në interesë të bashkëqytetarëve të vet.

Ruzhdi Duli ishte ndër miqtë e mi me të cilin sundonte gjithmonë fryma e bashkëpunimit për të mirën e gjithë komunitetit në territorin e Bashkisë Malësi e Madhe. Sot të ndjerin Duli e përcollëm për në banesën e fundit por ai do mbetët kurdoherë mes nesh po ai njeriu energjik dhe i kudondodhur.

Familjes e të afërmëve, miqve e kolegëve u shpreh ngushëllimet më të thella për këtë humbje të parakohshme të tij. U prehsh në paqe miku ynë i paharruar Ruzhdi Duli.”, shkruan kryebashkiaku i Malësisë së Madhe Tonin Marinaj.

ShkodraWeb i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes, të afërmëve, miqve dhe të njohurve të të ndjerit Ruzhdi Duli.