Nard Ndoka godet serish: Nuk jam larguar nga PD, por kam nenshkruar si parti ne vete ne Kuvend…

Vetëm pak minuta më parë në media ka qarkulluar lajmi se Nard Ndoka ka bërë kërkesë për tu larguar nga grupi parlamentar i Partisë Demokratike. Po ditët e sotme, Ndoka nëpërmjet një statusi bëri përgjegjës Bashën për rrjedhjen e votave të PD në votimin e Gramoz Ruçit si kryeparlamentar. Ndaj kërkesa për largimin nga opozita dukej si një hap i paralajmëruar i deputetit të Shkodrës. Megjithatë në një komunikim për GSH.al, Ndoka mohoi të jetë larguar nga PD, duke sqaruar edhe firmosjen e kërkesës. “Deklarata që bëjnë deputetët në kuvend për grupet parlamentare ne e kemi nënshkruar si parti më vete, jo pjesë e PD. Pra kemi firmosur veç unë, Dashamir Shehi, Vangjel Dule dhe Fatmir Mediu, jo se jam larguar nga PD”, ka thënë deputeti në prononcimin e tij, duke përgënjeshtruar lajmin e qarkulluar online.
Keshtu, duket se Ndoka godet serish: a nuk eshte e njejta gje si te deklarohesh se nuk je deputet i PD-se por i PDK-se ne Kuvend, me ate qe qarkulloi ne media se ka ikur nga PD?! Duket e njejta gja ne fakt…