Mrekullia e jetës, pak orë pas termetit të tmerrshëm vjen në jetë Ajsel- vajza e një familje që iu shemb shtëpia

Mrekullia e jetës…Në mesin e tragjedisë, teksa dhjetëra familje janë në lot për jetët e humbura nën rrënoja, e të tjerë janë strehuar nga shteti pas dëmeve në banesat e tyre nga tërmeti, Ajseli i ka sjellë gëzim familjes Sula. Nëna e saj e prekur nga tërmeti, ka sjellë në jetë fëmijën e saj, vajzën Ajsel.

Familja Sula ka mbetur e pastrehë si pasojë e tërmetit dhe është strehuar në çadrën e emergjencës në Manëz. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu bëri të ditur se vajza e tyre që gëzon shëndet të plotë bashkë me mami Ardjanën”.


Për t’u bërë pjesë e grupit të "ShkodraWeb Media" mjafton të klikoni JOIN GROUP dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHKODRAWEB MEDIA ONLINE: https://www.facebook.com/groups/shkodrawebportal