MOTI – Parashikimi i sniptikanëve për vendin tonë, për ditën e sotme, e martë 12 janar 2021…

Moti për ditën e martë, 12 janar 2021,  do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të pasuara nga rreshje të pakta shiu në veri-perëndim të vendit. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 10-15 m/sek në bregdet Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1.0 deri në 1.5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.


Temperaturat:

Zona malore 1/8

Zona e ulët 5/13

Zona bregdetare 9/14 gradë Celcius. /Meteorologe: Rezarta Xhakollari/


ShkodraWeb Channel

ShkodraWeb Channel