MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për të dielën e fundit të vitit 2020…

Moti do të jetë me vranësira të dendura , reshje shiu në zonën Veriperëndimore , në Veri-lindje dhe Jug-lindje do të ketë reshje bore. Era do të jetë me drejtim Jug-lindje me shpejtësi deri në 10-20 m/sek.


Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1.5 deri në 2.5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat:

Zona malore 0/8

Zona e ulët 5/14


Zona bregdetare 8/14 gradë Celcius.  /Meteorologe: Rezarta Xhakollari/

ShkodraWeb Channel

ShkodraWeb Channel