MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën mërkurë, 8 qershor 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi në mesditë dhe pasdite në veri-lindje dhe veri perëndim dhe zonën qëndore. Era do të jetë drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 -5 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie .

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 16/26°C
Zona e ulët 16/31°C
Zona bregdetare 18/31°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari