MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën mërkurë, 29 qershor 2022…

Moti do të jetë me diell dhe vranësira mesatare në juglindje të pasuara nga stuhi lokale në orët më të nxehta. Era do të jetë drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 8 -15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 – 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë të larta.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore      18/33°C
Zona e ulët          18/37°C
Zona bregdetare  22/36°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari