MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën mërkurë, 27 prill 2022…

Moti do të jetë me vranësira kthjellime dhe vranësira të pakta në mesditë. Era do të jetë me drejtim Veri me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje .

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 8/24°C
Zona e ulët 9/27°C
Zona bregdetare 10/24°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari