MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën mërkurë, 23 shkurt 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonën perënidmore, në juglindje do të mbeten reshje bore në orët e para të mëngjesit. Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi  12-17 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore        -1/10°C
Zona e ulët          2/16°C
Zona bregdetare  5/15°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari