MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën mërkurë, 21 shtator 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura në veri të pasuara nga reshje të pakta në verilindje . Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 10 -15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,5 deri në 2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore      7/19°C
Zona e ulët         8/26°C
Zona bregdetare  17/25°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari