MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën mërkurë, 16 shkurt 2022…

Moti do të jetë me vranësira të pasuara dhe reshje të shiu dhe stuhi në zonën perëndimore, në alpe do të ketë reshje bore. Era do të jetë me intesitet me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 15-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5 deri në 2,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mesditë.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 4/10°C
Zona e ulët 4/15°C
Zona bregdetare 8/14°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari