MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën mërkurë, 13 prill 2022…

Moti do të jetë me diell kthjellime në veri dhe zonën qëndrore , ndërsa jugu do të ketë vranësira mesatare. Era do të jetë e lehtë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 6 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,3 deri në 0,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 4/20°C
Zona e ulët 5/22°C
Zona bregdetare 8/19°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari