MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e sotme, e shtunë, 17 shtator 2022

Moti do të jetë me reshje shiu dhe stuhi dhe rrebeshe me intesiet në zonën veri- perëndimore me aktivtet kryesor në mëngjes deri  pasdite . Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 15 -25 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5-6 me lartësi vale 1,5 deri në 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore      14/21°C
Zona e ulët         16/28°C
Zona bregdetare  20/25°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari