MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e sotme, e shtunë, 10 shtator 2022

Moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të pasuara nga reshje shiu dhe rrebeshe në veriperëndim në pjesën e parë të diteës, pasdite do të kemi përmirvsim .

Era do të jetë me intesitet me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0 deri në 2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.


Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zona malore 17/29°C
Zona e ulët 18/32°C
Zona bregdetare 22/31°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari