MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e sotme, e premte 9 shtator 2022

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në shtim në dhe reshje shiu me stuhi në zonën veriore dhe veriperëndimore . Era do të jetë me intesitet me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë të larta.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 16/31°C
Zona e ulët 18/35°C
Zona bregdetare 22/33°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari