MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e sotme, e premte 8 korrik 2022

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nag reshje shiu ,rrebeshe dhe shkarkesa elektrike në zonën veri perëndimore dhe jug perëndmore. Era do të jetë drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 15-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4-5 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 14/22°C
Zona e ulët 18/29°C
Zona bregdetare 20/28°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari