MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e sotme, e premte 5 gusht 2022

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare në juglindje . Era do të jetë drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 7-12 m/sek në bregdetin e jugut. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 18/35°C
Zona e ulët 18/39°C
Zona bregdetare 24/37°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari