MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e sotme, e premte 22 korrik 2022

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat malore pasdite. Era do të jetë drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek në bregdetin e jugut. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 16/34°C
Zona e ulët 17/39°C
Zona bregdetare 20/36°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari