MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e sotme, e premte 2 shtator 2022

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura shtresore të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi me aktivitet kryesor në zonën Veriperëndimore. Era do të jetë e vrullshme me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4-5 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 15/23°C
Zona e ulët 16/28°C
Zona bregdetare 20/28°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari