MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e sotme, e premte 16 shtator 2022

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dedndura të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi në zonën veri-perëndimore ku reshjet do të jenë intesive në zonën e Shkodrës .

Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 10 -20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4-5 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie .


Temperaturat minimale dhe maksimale: 

Zona malore      13/29°C
Zona e ulët         14/33°C
Zona bregdetare  20/32°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari