MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e sotme, e premte 1 janar 2021…

Moti për ditën e premte, 1 janar 2020, do të jetë me kthjellime dhe vranësira ku nuk do të mungojnë reshje të izoluara në zonën e bregdetit në oret e para të mëngjesit. Era do të jetë me drejtim Jug me shpejtësi deri në 10-15 m/sek. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1.0 deri në 2.5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.


Temperaturat:

Zona malore 2/8

Zona e ulët 4/16

Zona bregdetare 7/16 gradë Celcius.  /Meteorologe: Rezarta Xhakollari/


ShkodraWeb Channel

ShkodraWeb Channel