MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e sotme, e hënë 12 shtator 2022

Moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të pakta dhe mjegull në zonën verilindore. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8 -12 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat parashikohen.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 13/26°C
Zona e ulët 17/32°C
Zona bregdetare 20/32°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari