MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë për ditën e sotme, e diel 29 nëntor 2020…

Moti për ditën sotme, e diel 29 nëntor 2020, do të jetë me mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje shiu në zonën perëndimore dhe reshje të pakta bore në lartësi deri 1000 metra mbi nivelin e detit. Era do të jetë jetë me drejtim Veri-lindje me shpejtësi deri në 15 m/sek. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1.0 deri në 1.5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mesditë.


Temperaturat:

Zona malore -1/8

Zona e ulët 2/15

Zona bregdetare 7/15 gradë Celcius.  /Meteorologe: Rezarta Xhakollari/


ShkodraWeb Channel

ShkodraWeb Channel