MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e sotme, e diel 19 dhjetor 2021…

Moti për ditën e diel, 19 dhjetor 2021, do të jetë me kthjellime dhe vranësira në zont malore. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat:


Zona malore -5/4C
Zona e ulët -3/11°C
Zona bregdetare 2/12°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

Open

Close