MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e shtune 8 janar 2022…

Moti për ditën e shtunë, 8 janar 2022, do të jetë me vranësira shtresore të dednura dhe reshje shiu, në zonat malore do të ketë reshje bore. Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mesditë.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 3/5°C
Zona e ulët 6/14°C
Zona bregdetare 10/14°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari