MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e shtunë, 7 maj 2022…

Moti do të jetë me vranësira të dendura dhe reshje shiu. Era do të jetë me drejtim Jug-lindje me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në veri.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 10/18°C
Zona e ulët 10/25°C
Zona bregdetare 14/24°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari