MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e shtunë, 5 dhjetor 2020…

Moti për ditën e shtunë, 5 dhjetor 2020, do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare . Era do të jetë jetë me drejtim Jug-lindje me shpejtësi deri në 10-15 m/sek.


Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1.0 deri në 1.5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime.

Temperaturat:

Zona malore 2/10

Zona e ulët 8/19


Zona bregdetare 10/19 gradë Celcius.  /Meteorologe: Rezarta Xhakollari/

ShkodraWeb Channel