MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e shtune 30 tetor 2021…

Moti për ditën e shtunë, 30 tetor 2021, do të jetë me diell dhe vranësira të pakta në relievet malote. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 6 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,5 deri në 1.0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të lehta në mëngjes.

Temperaturat:


Zona malore 3/15°C
Zona e ulët 5/23°C
Zona bregdetare 12/22°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari