MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e shtunë, 30 korrik 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat malore . Era do të jetë drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8 -10 m/sek në bregdetin e jugut. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zona malore 16/33°C
Zona e ulët 17/35°C
Zona bregdetare 20/34°C


Meteorologe: Rezarta Xhakollari