MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e shtune 29 janar 2022…

Moti për ditën e shtune 29 janar 2022. do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta dhe mjegull në veri-lindje.  Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4  me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore       -8/8°C
Zona e ulët          -4/12°C
Zona bregdetare  1/13°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari