MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e shtunë, 28 maj 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të cilat pasdite do të pasohen nga reshje shiu dhe rrebeshe në verilindje. Era do të jetë me drejtim jug-perëndim me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,3 deri në 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore      15/28°C
Zona e ulët          15/33°C
Zona bregdetare  18/32°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari