MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e shtune 25 shtator 2021…

Moti për ditën e shtunë, 25 shtator 2021, do të jetë i qëndrueshëm me diell dhe vranësira të pakta në relievet malore. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1. 0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të lehta.

Temperaturat:

Zona malore 6/25°C
Zona e ulët 12/29°C
Zona bregdetare 14/28 °C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

ShkodraWeb Channel

Open

Close